II rok TZ zaooczne ;dd

Opis forum


#1 2011-01-23 19:48:07

karolcia636

Administrator

Zarejestrowany: 2011-01-22
Posty: 136
Punktów :   

biochemia egzamin ;d ściagi na egzamin ;d xd

Spis tre.doc

biochemia - egzamin_.doc

i jakies inne sciagii ;d xd

BIOCHEMIA.zip
albo w formie winrar -->http://www.winrar.pl/winrar/pobierz
a emila napisala ;d
To są pytania Które dostałam od kolegi z 3 roku z biotechnologii... myślałam że miął taki sam materiał jak my ale jednak pytania są całkiem inne ale miałam wstawić to macie

1. Przedstaw procesy wytwarzania produktów reakcji jasnych fotosyntezy i omów dalsze ich losy.
2. Omów przemiany produktów działania karboksylazy/oksygenazy rybulozo-1,5-difosforanowej.
3. Wskaż drogi pozyskiwania substratów do syntezy kw. tłuszczowych.
4. Ogólnie opisz procesy katabolizmu aminokwasów i przedstaw losy produktów degradowanych aminokwasów.
5. Przedstaw utlenianie kw.tłuszczowych o nieparzystej ilości atomów węgla w cząsteczce.
6. Przy pomocy reakcji uzasadnij,że produkty reakcji jasnych fotosyntezy są niezbędne do sprowadzenia asymilowanego CO2 do poziomu cukrów.
7. Przedstaw procesy ilustrujące proces fotosyntezy C4.
8. Przedstaw reakcje odpowiedzialne za pierwotną syntezę aminokwasów.
9. Przedstaw przemiany tworzenia ciał ketonowych.
10. Uzasadnij, że proces fotosyntezy C3 prowadzi do syntezy glukozy z jednoczesnym odtworzeniem akceptora CO2.
11. Jaką rolę fizjologiczną pełnią produkty dekarboksylacji aminokwasów.
12. Przedstaw dowód, że kw. tłuszczowy zawierający taką samą ilość atomów wodoru co odpowiedni cukier, dostarcza więcej energii z postaci ATP.
13. Przedstaw hydrolizę trójglicerydów oraz drogę wprowadzenia glicerolu do przemiany glikolitycznej i wyjaśnij w jaki sposób uwolnione kw. tłuszczowe przenoszone są z cytoplazmy do mitochondriów.
14. Opisz szlaki metaboliczne łączące przemiany kataboliczne i anaboliczne aminokwasów z przemianami cukrowców.
15. Przedstaw procesy prowadzące do usuwania grup aminowych degradowanych aminokwasów i dalsze losy tych grup.
16. Porównaj fotosyntezę C4 z fotosyntezą u gruboszowatych.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plmeble kuchenne na wymiar Kraków magazyny do wynajęcia Warszawa prace ziemne Złotów